Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel
 • A legkisebbek

  Előképző 2. csoport a 2018/2019. tanév tanévzáró műsorán.

 • Továbbképző 10. Bakarasz csoport

  2017-ben az Országos Tóth Ferenc Koreográfiai versenyen elért eredményéért bejutott az Országos Ifjúsági Néptáncantológiára. 2018-ban a Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánc fesztiválon és versenyen I. helyezést ért el.

 • Alapfok 2. Bukfenc csoport

  2019-ben a XXIII. Méta Gyermek és Ifjúsági néptánc csoportok koreográfiai versenyen első helyezést ért el. Szintén ebben az évben a XXXIV. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál és verseny döntőjébe kiemelt arannyal jutott be, ahol első helyezett lett.

 • Grafika és festészet tanszak

  Tanév végi kiállítás 2017/2018. tanév.

 • Alapfok 3. Eszterág csoport

  A csoport 2018-ban a Tóth Ferenc Gyermektánc Koreográfiai Versenyen ezüst minősítést szerzett.2019-ben a XXIII. Méta Gyermek és Ifjúsági néptánc csoportok koreográfiai versenyén II. helyezést ért el.

 • Továbbképző 8. Pitypalatty csoport

  A csoport 2018-ban arany minősítéssel jutott be a Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánc fesztiválra és versenyre, ahol III. helyezést ért el. 2018-ban az Országos Tóth Ferenc Gyermektánc Koreográfiai Versenyen bronz minősítést szerzett.

Tehetséggondozás NTP pályázat keretében

                                                                                                                        

Együd Árpád Alapfokú Művészeti Iskola                                

NTP-MOI-16-0085 „Kicsi vagyok, székre állok….” – művészeti iskolás tehetségek kibontakozásának segítése.  – pályázati összefoglaló

Művészeti iskolánk az elmúlt években kiemelt figyelmet fordított a tehetséges tanulóira. Működő tehetséggondozó csoportjaink mellett az utánuk következő évfolyamokat is fokozatosan és folyamatosan bevonjuk a tehetséggondozásba.

A már meglévő jó tapasztalataink alapján szeretnénk minél több lehetőséget megragadni, hogy az átlagon felüli képességekkel bíró tanulóink intenzívebb és a tananyagnál mélyebb ismereteket átadó oktatásban is részt vehessenek.

Erre lehetőséget kaptunk a NTP-MOI-16-0085 pályázatban, ahol a kötelező tananyagon túlmutatóan a Rábaköz táncaival és szokásaival ismerkedtek meg a gyerekek és ezen az ismeretanyagon keresztül képességeiket fejlesztették  pedagógusaik.

                                
                               Rábaközi kirándulás a pályázat keretében.                                        

 Erre a programban az alapfok 3. osztályos – 8-12 éves - tanulóink közül 10 tehetséges diák vett részt.

 A tanévben készült egy koreográfiát, mely az említett tájegységhez kötődő táncos és szokásbeli ismereteket dolgozta fel. Ezt a koreográfiát 2017. május 16-án bemutatták a tanulók az Együd Árpád Kulturális Központban. A tanultak jobb megismerése és megtapasztalása érdekében két napos tanulmányi utat szerveztünk a Rábaközbe. Ennek során a kapuvári múzeumot, a fertőszéplaki tájházakat és a hegykői csipkemúzeumot látogattuk meg. Az ott látottak tovább mélyítik a tájegységről tanultakat, a gyerekek kézzelfogható ismeretek birtokába jutottak és a környezetet – tárgyi és természeti – a maga valóságában átélve szereztek tapasztalatokat. Ezzel a tanulandó tánc- és szokásanyag közelebb került hozzájuk.

  
 A tehetségprogram keretében tanult rábaközi koreográfia bemutatása.

 

Kaposvár, 2017. június 28.

                                              Deli Szidónia

                                                 Együd Árpád AMI

                                                 intézményvezető

 

                                                                                                                                            

KRÉTA elérés

   

Elérhetőségek

Cím: 7400 Kaposvár, Nagy Imre tér 2.
Igazgató: Deli Szidónia
+36 (82) 512 228, 
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
,
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
 
Fenntartó: Kaposvári Tankerületi Központ
Cím: 7400 Kaposvár, Szántó u. 5.
+36 (82) 795-225, 
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.