Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Eredményeink

2018/2019. Tanév versenyeredményei:

Néptánc tanszak:

 •       2018. október 27-én Szekszárdon megrendezett Tóth Ferenc Gyermektánc Koreográfiai

         Versenyen Eszterág alapfok 2. csoportunk ezüst minősítést, a Palánta alapfok 5. csoportunk

         és a Pitypalatty továbbképző 7. csoportunk koreográfiái bronz minősítést szereztek.

 •      VII. Országos Néptáncverseny (csoportos) területi válogatója Százhalombattán rendezték

         meg 2019. március 1-én. Iskolánkat az Alapfok 5. Palánta, Továbbképző 7. Piypalatty

         csoportokból összeválogatott és külön felkészítő órákon

         részt vevő tehetséges tanulókból álló Gezemice csoport képviselete a versenyen, melyből

         továbbjutott az országos döntőbe.

                   

                                 Gezemice tehetség csoport az Országos Verseny döntőjén

 •       Immár hagyományosan vettünk részt ebben a tanévben is a Somogy Megyei Tehetséggála

         tánc kategóriájának előválogatóján, ahonnét az elsők között jutott tovább továbbképző

         9. Bakarasz csoportunk a Gálába, melyet 2019. március 25-én tartottak a Szivárvány

         Kultúrpalotában.

        2019. március 9-én rendezték Szekszárdon a Dél-dunántúli Regionális Gyermek

          Szólótánc Versenyt, melyen 7 párosunk is versenyzett a mezőnyben. Az összesen

          67 páros versenyző közül Maza Fanni Luca-Trungel Sára párosunk arany minősítéssel

          Hendzsel-Kovács Bíboranna - Szabó Attila valamint Dohány Blanka - Mucsi Mátyás 

          párosaink ezüst minősítéssel tértek haza.

 •       A tanévben először vettünk részt a "Dunántúli Mandulafa" Kaposvári Egyetem

         Tudományos Diákköri rendezvényén, ahol második helyezést kapott Németh-Jó

         Izabella tanulónk TDK munkája. A dolgozat az Ászlós lakodalom somogyi szokását 

         dolgozza fel. A konferencián helyet kapott az alapfok 3. Csalafinta csoportunk

         Ászlós lakodalmi néptánc koreográfiájának bemutatása is.

        A Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál és verseny elődöntőjén

          az alapfok 1. Bukfenc csoportunk kiemelt arany, az alapfok 2. Eszterág, alapfok 3.

          Csalafinta és a továbbképző 9. Bakarasz csoportjaink ezüst minősítést, az alapfok

          5. Palánta valamint a továbbképző 7. Pitypalatty csoportjaink pedig bronz minősítést

          kaptak a zsűritől.

 •       Az Együd Árpád Alapfokú Művészeti Iskola csoportjai kiemelkedő eredményekkel

           tértek haza a XXIII. Méta Gyermek és Ifjúsági néptánc csoportok koreográfiai versenyéről.

           Az alapfok 1. Bukfenc csoportunk I. helyezést, az alapfok 2. Eszterág csoportunk II.

           helyezést és a továbbképző 9. Bakarasz csoportunk IV. helyezést ért el korcsoportjában.

 •        A Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál és verseny döntőjén 2019.

            június 16.-án az alapfok 1. Bukfenc csoportunk első helyezést szerzett.

                    
                              Kétszeres első helyezett Bukfenc csoport a MÉTA versenyen                                       

 

Grafika és festészet tanszak:

 •       "Mit tehetnék érted?" Képzőművészeti pályázatra a 2018/2019. tanévben is több

          pályázati alkotást készítettek a tanszak tanulói, melyen a Magyaros Lili Anna rajza

          I. helyezést, Káldi Mária alkotása II. helyezést ért el. Szabó Nikolett műve különdíjban

          részesült.

 •        Somogyi Lions Egyesület "Jót tenni jó " című rajzpályázatát hirdette meg 2018.

          októberében, melyre több grafika és festészet tanszakos tanulónk is pályázott.

          A versenyen Magyaros Eszter Liza rajza III. helyezett lett, valamint Máté Nikolett

          alkotása különdíjban részesült.

                    
                                                   
Magyaros Eszter Liza rajza

 

 2017/2018. Tanév versenyeredményei:

Néptánc tanszak:

 •      2017. november 4-én rendezték Szennában az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület  

        Országos szólótáncversenyének Dél-dunántúli előválogatóját. Iskolánk az alapfok 6. Pitypalatty,

        illetve az alapfok 3. csoportjából indított páros és szóló versenyzőket.

        A megmérettetésen ezüst minősítést szereztek Maza Fanni és Dohány Boglárka, Polotár Judit és

        Szigeti László György párosaink, valamint Buzás Bálint Mátyás szóló táncosunk.

        Tóth Karina és Tankó Alícia párosunk pedig bronz minősítéssel térhetett haza a versenyről.

                             
                              Szólótánc versenyzői

       •      A  továbbkékpző 8. Bakarasz csoportunk koreográfiája nagy sikert aratott 2018. március 22-én

               a Somogy Megyei Tehetséggála gálaműsorán.

       •       A XVII. Országos Ifjúsági Néptánctalálkozón 2018. május 11-12-én a Továbbképző 8. Bakarasz

               csoportunk képviselte az iskolát. A versenyen Magyary Timót Gergely különdíjban részesült.  

       •       A Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál és verseny elődöntőjén az előképző 2.

                Bukfenc, az alapfok 1. Eszterág, az alapfok 6. Pitypalatty, valamint  a továbbképző 8. Bakarasz

                csoportok arany minősítést kaptak, az alapfok 2. Csalafinta és az alapfok 4. Palánta csoportok

                koreográfiája pedig ezüst minősítést szerzett.

       •       2018. május 19-21-én rendezték a XXII. Méta Fesztivál és versenyt, melyen a továbbképző 8.

                Bakrasz csoportunk 4. helyezést, az alapfok 6. Pitypalatty csoportunk 6. helyezést, valamint

                az alapfok 4. Palánta csoportunk különdíjjal 5. helyezést ért el.
 
     
    Bakarasz csoport                                                      Palánta csoport  

       •       2018. június 10-én a Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál és verseny döntőjén 

                a továbbképző 8. Bakarasz csoportunk I. helyezést, az előképző 2. Bukfenc csoportunk II. 

                helyezést, valamint az alapfok 1. Eszterág és az alapfok 6. Pitypalatty csoportjaink III. helyezést

                értek el korcsoportjukban.

       •       2018. június 10-én a Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál és verseny döntőjén 

                a továbbképző 8. Bakarasz csoportunk I. helyezést, az előképző 2. Bukfenc csoportunk II. 

                helyezést, valamint az alapfok 1. Eszterág és az alapfok 6. Pitypalatty csoportjaink III. helyezést

                értek el korcsoportjukban.

 

 Grafika és festészet tanszak: 

               2017. október 2-én az Idősek Világnapja alkalmából szervezett "Mit tehetnék érted?"

                rajzpályázaton Magyaros Eszter Liza rajza I. helyezést, Kárldi Mária rajza II. helyezést,

                valamint Biczó Kata rajza III. helyezést ért el.

              2017. októberében hirdette a Somogyi Lions Egyesület " A béke jövője " című rajzpályázatát, 

                melyből Laky Lilla rajza bekerült az országos döntőbe.
                              Laky Lilla rajza

               A Megyei Városi Könyvtár Fésüs Éva rajzpályázatára is pályáztak grafika és festészet tanszakos

                tanulóink 2017. decemberében Káldi Mária és Balogh Luca rajzaival.

              Szintén a Megyei Városi Könyvtár februári rajzpályázatán Magyaros Eszter Liza műve különdíjban 

                részesült.


                       

                               Magyaros Eszter Liza rajza

 

2016/2017. Tanév versenyeredményei:

Néptánc tanszak:

 •     2016. október 15-én az Országos Tóth Ferenc koreográfiai versenyen mérettette meg magát az

        alapfok 5. Pitypalatty és a továbbképző 7. Bakarasz csoportunk, ahol a továbbképző 7. Bakarasz

        csoport ezüst minősítést, az alapfok 5. Pitypalatty csoport pedig bronz minősítést kapott a zsűritől.

              
             Pitypalatty csoport

•      2017. január 15-én Somogy Megyei Folklór Találkozón – Antológián iskolánkat a

              XXXI. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon ezüst minősítést elért

             továbbképző 7. Bakarasz csoport képviselte.

 •     •    2017. február 25-én rendezték Budapesten az Országos Ifjúsági Néptáncantológiát, melyre

             a kiváló eredményeket elért ifjúsági csoportok juthattak be. Iskolánkból a továbbképző 7. 

             Bakarasz csoportunk mutathatta be koreográfiáját a rangos eseményen.

 •     •     2017. április 21-én Nyíregyházán került megrendezésre Az V. Országos Néptáncverseny

              kamaracsoportoknak, ahol a hat főből álló továbbképző 7. osztályos tanulóink országos III.

              helyezést értek el.

              A csoportból kiemelkedő teljesítményéért Magyary Timót Gergely különdíjat kapott.

                     
             Bakarasz kamaracsoport

       •    A XXXII. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon az előképző 2. Eszterág, az alapfok 1.

            Csalafinta, valamint az alapfok 5. Pitypalatty csoport arany minősítést kapott, az előképző 1. Bukfenc,

            az alapfok 3. Palánta, a továbbképző 7. Bakarasz és a továbbképző 9. Mákvirág csoportok koreográfiája

            pedig ezüst minősítést szerzett

           20107. június 4-től 5-ig rendezték a XXI. Méta fesztivált és versenyt, ahol iskolánkat a továbbképző

            7. Bakarasz, az alapfok 5. Pityplalatty és az alapfok 3. és továbbképző 7. évfolyamos tanulókból álló 

            Egyszervolt vegyes csoportja képviselete. A versenyen a Bakarasz és az Egyszervolt csoportok

            II. helyezést értek el. 

              

2015/2016. Tanév versenyeredményei:

 Néptánc tanszak:

   •             2015. december 12-én Somogy Megyei Folklór Találkozón – Antológián iskolánkat a

              XXXI. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon ezüst minősítést elért

              Alapfok 6. Bakarasz osztály képviselte.

 •     •            A Somogy Megyei Tehetségnap előválogatójáról az összes nevező produkciónk továbbjutott 

              a Gálába, melyet 2016. március 23-án rendeztek az Együd Árpád Kulturális Központban.

              Így a záró rendezvényen fellépett a Továbbképző 8. Mákvirág osztályunk, valamint párosban

              Bakonyi Enkő és Wolf Péter, s láthatták Vanyur András Máté szóló műsorát. 

•       •        2016. március 14-én a VI. Országos Néptáncverseny (csoportos) döntőjén a néptánc tanszak

               alapfok 6. Bakarasz csoportja országos 6. helyezést ért el. 

•       •        2016. május 14-15-én rendezték a XX. Méta Fesztivált és Koreográfiai Versenyt, melyre

               iskolánk az Alapfok 6. Bakarasz és az Alapfok 4. Pitypalatty osztályokkal nevezett. A verseny

               sikerrel zárult, ahol az Alapfok 6. Bakarasz csoportunk  2. helyezést, és az Alapfok 4.

               Pitypalatty csoportunk 4. helyezést ért el. 

                     
                   Alapfok 6. Bakarasz osztály a 2015/2016. tanév tanévzáró műsorán

                    
                      Alapfok 4. Pitypalatty osztály a 2015/2016. tanév tanévzáró műsorán

 •                A 2016. május 22-én megrendezett XXXI. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági

                Néptáncfesztiválon az Előképző 2. Csalafinta,az Alapfok 2. Palánta, az Alapfok 4.

                Pitypalatty, az Alapfok 6. Bakarasz, a Továbbképző 10. Pergő osztályaink mutathatták

                be koreográfiájukat a zsűrinek. A zsűri értékelése alapján az Előképző 2. Csalafinta, az

                Alapfok 2. Palánta, az Alapfok 4. Pitypalatty, az Alapfok 6. Bakarasz csoportjaink ezüst

                 minősítést, a Továbbképző 10. Pergő csoportunk pedig bronz minősítést kapott. 

 •      •          2016. június 8-án a város felkérésére az Alapfok 6. Bakarasz osztály tehetségei adtak

                színvonalas műsort a Városi Pedagógus Napon, ahol Turi Endre néptáncpedagógusunk

                Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át több éves kiemelkedő munkájáért. 

        •        2016. június 23-án ünnepélyes keretek között Elismerő Oklevelet adott át Szita Károly

                     polgármester Úr az Országos Néptáncversenyen 6., illetve a XX. Méta koreográfiai

                     versenyen 2. helyezést elért Alapfok 6. Bakarasz osztály versenyző tanulóinak.

 

K     Képzőművészet tanszak:

 •      •           2015. szeptemberében három lehetőséget is megragadva a IX. Kaposvári Mézfesztivál

                 rajzversenyre, a "Mit tehetnék érted?" rajzpályázatra és a "Szegén Gombóc Artúr"

                 Rajzpályázatra adtak be különböző technikával készült műveket. A "Szegén Gombóc Artúr"

                 Rajzpályázaton Magyaros Lili Anna rajza I. helyezést ért el. 

•       •           2016. márciusában a Budapesti Tavaszi Fesztivál "Sárkánytánc" rajzpályázatán

                 Magyaros Eszter Liza rajza a kiállított képek közé került. 

                                             Magyaros Lili Anna: Gombóc Artúr                                           Magyaros Eszter Liza: Sárkánytánc

 •      •                  2016. május 26-27-28-án először az Együd Árpád Kulturális Központ felkérésére a

                  képzőművészet tanszakosaink is részt vettek a Rippl-Rónai Fesztiválon "Kölyök Art"

                  nevű standjukkal.

 

2014/2015. Tanév versenyeredményei:

Néptánc tanszak:

 •      2014. december 20-án került megrendezésre az Együd Árpád Kulturális Központban a Somogy 

        Megyei Néptánc Antológia. Az antológián való fellépésre a Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági

        Néptánc Fesztiválon arany minősítést kapott alapfok 1. (Palánták) osztályosainkat kérték fel. A 

        csoport nagy sikert aratott műsorával.

•       Középiskolás néptánc csoportunkat, a továbbképző 9. (Pergő) osztályt neveztük a Kaposvári Tehetség

        Gálára. Az előválogatót követően felléphettek táncosaink a gála esten, melyet 2015. március 25-én 

        rendeztek az Együd Árpád Kulturális Központban.

                      
                    Pergő csoport

•       2015. április 24-től 26-ig a 15. Veszprémi Játékok Nemzetközi Összművészeti Fesztivál és Versenyen

           vett részt  iskolánk Továbbképző 7. Mákvirág csoportja. Szereplésüket a zsűri arany minősítéssel díjazta.

•       Az V. Országos Néptáncversenyre szóló táncosokkal nevezett iskolánk. Az országos verseny helyszíne

        Kaposvár volt.

•      Néptánc csoportjaink közül az alábbiak vettek részt a 2015. évi Együd Árpád emlékére meghirdetett

        XXVII. Somogy megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánc Fesztiválon, ahol a következő minősítést érték el:

                                      A/1. (Palánták) osztály ezüst minősítés,

                                      A/3. (Pitypalatty) osztály ezüst minősítés,

                                      A/5. (Bakarasz) osztály arany minősítés,

                                      T/7. (Mákvirág) osztály bronz minősítés,

                                      T/9. (Pergő) osztály ezüst minősítés,

                                      T/10. (Csuporka) osztály ezüst minősítés.

 Képzőművészet tanszak:

•        A Corso Gyermekrajz Pályázatán különdíjat kapott: Fonai Gergely, Kubis Hanna, Kun Anna, 

         Polotár Anna, Magyaros Lili , Paska Zsófia

•        A "Ragadd meg a fényt" "Karácsonyi fények" képzőművészeti pályázaton Polotár Anna II.

         helyezést ért el " Visszatérő hagyományok" c. képe.

•        Az Országos Festészet Tanulmányi Verseny döntőjébe Kun Anna tanulónk "Randevú" című festményével

         jutott be, melynek helyszíne Budapest volt. 

                            Polotár Anna: " Visszatérő hagyományok "                                     Kun Anna: " Randevú "

 

2013/2014. Tanév versenyeredményei:


A 2014. március 5-én a Somogy Megyei Tehetségsegítő Tanács középiskolások számára meghirdetett
Tehetségnapjának előválogatójáról az iskola Csuporka (Továbbképző 9.) és Fülemüle (Tobábbképző 10.)
csoportjainak tehetségei kimagasló eredménnyel jutottak be a Gálára.
A döntőn kiemelkedő szereplésükért emléklapban részesültek felkészítő tanáraikkal együtt.

A IV. Országos néptáncversenyen Békéscsabán 2014. május 10-én iskolánk két kamaracsoprttal indult,
melyből a Pergő/Mákvirág (Továbbképző 8. és Alapfok 6.) kamaracsoport II. helyezést ért el.


Versenyképek:

Bakarasz kamaracsoport:


Pergő/Mákvirág kamaracsoport:

A 2014. május 31-én az Együd Árpád Kulturális Központban megrendezett
XXIX. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon az iskola induló Palánta
(Előképző 2./a) és Kökénykék (Előképző 1./a) csoportjainak fellépése arany minősítést kapott;
Bakarasz (Alapfok 4./a/b) csoportja ezüst fokozatban részesült;
Pitypalatty (Alapfok 2./a/b) csoortja arany minőstést kapott; és
Csuporfüle (Továbbképző 9. és 10.) csoportja szintén arany fokozatot kapott
a zsűritől.
A XXIX. Somogy Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál Siófokon megrendeztt
Gálaműsorán a zsűri döntése alapján az arany fokozatott elért Palánta és Kökénykék,
valamint a Pitypalatty csoportok léptek fel.
Képek a Pitypalatty csoportról (Év záró műsor):



Képek a Palánta és Kökénykék csoportokról (Év záró műsor):

 

 

Elérhetőségek

Cím: 7400 Kaposvár, Nagy Imre tér 2.                               
Telefon: +36 (82) 512 228                                                

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
                       

Fenntartó: Kaposvári Tankerületi Központ
Cím: 7400 Kaposvár, Szántó u. 5.
Telefon: +36 (82) 795-225

Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.